Koło Miłośników Dziejów Grudziądza Logo KMDG Herb Grudziądza

BIULETYN
KOŁA MIŁOŚNIKÓW DZIEJÓW GRUDZIĄDZA
KLUB „CENTRUM” SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ
Rok V: 2007 Numer 10 (123)
Data odczytu: 07.03.2007 Data wydania: 07.03.2007

Stanisław Poręba

Spotkanie informacyjno-dyskusyjne: Grudziądzkie ulice obecnie i w przyszłości. Wstęp do dyskusji Stanisław Poręba.

Nazwy ulic  Grudziądza

Akacjowa, Aleja Biskupa Christiana, Aleja Chełmońskiego Józefa, Aleja 23 Stycznia, Aleja Królowej Jadwigi, Aleja Sportowców, Aleja Wigury Stanisława, Aleja Żwirki Franciszka, por., Alejka hm. Maślonkowskiego – „Sosna” Tadeusza, Armii Krajowej, Asnyka Adama, Astrowa, Baczyńskiego Krzysztofa Kamila, Bażancia, Bema Józefa, gen., Beskidzka, Bluszczowa, Bławatkowa, Bolesława Chrobrego, Bołtucia Mikołaja, gen., Bratkowa, Broniewskiego Władysława, Brzeźna, Brzozowa, Buczka Mariana, Budowlanych, Bukowa, Bydgoska, Cedrowa, Cegielniana, Centrum Wyszkolenia Kawalerii, Ceynowy Floriana, dr, Chełmińska, Chopina Fryderyka, Chryzantemowa, Cicha, Ciołkowskiego Konstantego, Cisowa, Cmentarna, Cyniowa, Czarna Droga, Czarnieckiego Stefana, Czerwonodworna, Czwartaków, Daliowa, Dąbrowskiego Henryka, gen., Dąbrówki, Derdowskiego Hieronima, Dębowa, Długa, Długosza Jana, Dobrzańskiego-Hubala Henryka, mjr, Dobrzyńska, Droga Bociania, Droga Graniczna, Droga Jeziorna, Droga Kaszubska, Droga Kręta, Droga Kujawska, Droga Kurpiowska, Droga Łąkowa, Droga Łowicka, Droga Mazowiecka,  Droga Mazurska, Droga Metalowców, Droga

 

 Olchowa, Droga Pomorska, Droga Przechodnia, Droga Straconych, Droga Topolowa, Drzymały Michała, Dworcowa, Dywizjonu 303, Działkowa, Działyńskich, Elbląska, Fijewska, Filomatów, Fiołkowa, Focha Ferdynanda, marsz., Forteczna, Frezjowa, Froelicha Xavera, Gałczyńskiego Konstantego Ildefonsa, Garnizonowa, Gąsiorowskiego Henryka, mjr, Gdyńska, Gerberowa, Gierymskiego Aleksandra, Głowackiego Bartosza, Goździkowa, Górna, Grabowa, Groblowa, Gromady Grudziąż, Grunwaldzka, Hallera Józefa gen., Heweliusza Jana, Hoffmanna Alfonsa, Ikara, Irysowa, Jackowskiego Maksymiliana, Jagiellończyka, Jalkowskiego Georga, Jana Pawła II, Jana III Sobieskiego, Jarzębinowa, Jaskółcza, Jaskrowa, Jaśminowa, Jaworowa, Jesienna, Jesionowa, Jodłowa, Kadłubka Wincentego, bp., Kalinkowa, Kaliowa, Karabinierów, Kasprowicza Jana, Kasprzaka Marcina, Kasprzyckiego Stefana, gen., Kasztanowa, Kaubego Tadeusza, Kazimierza Jagiellończyka, Kazimierza Wielkiego, Kępowa, Kilińskiego Jana, Klasztorna, Klonowa, Kochanowskiego Jana, Kociewska, Kołłątaja Hugona, ks., Komorowskiego „Bora” Tadeusza, gen., Konarskiego Stanisława, ks., Konopnickiej Marii, Konstytucji 3 Maja, Konwaliowa, Kopernika Mikołaja, Korczaka Janusza, dr, Kosmonautów, Kossaka Wojciecha, Kosynierów Gdyńskich, Kościelna, Kościuszki Tadeusza, Kraszewskiego Józefa Ignacego, Krokusowa, Królewska, Krucza, Kruczkowskiego Leona, Kruszelnickiego „Wilka” Zbigniewa, „Krycha”  (Mieczysława Zielińskiego), por.,  Krzyżowa, Księcia Witolda, Kujota Stanisława, ks., Kulerskiego Wiktora, Kunickiego Stanisława, Kustronia Józefa gen., Kwiatowa, Kwidzyńska, Landowskiego Leona, dr, Langiewicza Mariana, gen., Lasek im. księcia Świętopełka, Laskowicka, Lawendowa, Legionów, Lelewela Joachima, Leszczynowa, Leśna, Letnia, Libelta Karola, Liliowa, Lipowa, Lotnicza, Lubuska, Łaszewskiego Stefana, dr, Łęgi Władysława ks. dr, Łukasiewicza Ignacego, Łużycka, Łyskowskiego Ignacego, Maciejkowa, Magazynowa, Makowa, Makuszyńskiego Kornela, Malborska,

 

 Malczewskiego Jacka, Malinowskiego Bronisława, Malwiowa, Małogroblowa, Małomłyńska, Marchlewskich Jan i Wiktora, Marcinkowskiego Karola, dr, Margaretkowa, Mastalerza Kazimierza, płk., Matejki Jana, Mickiewicza Adama, Mieczykowa, Mierosławskiego Ludwika, gen., Mieszka l, Mikołaja z Ryńska, Milczewskiego-Bruna Ryszarda, Miła, Miłoleśna, Miłosza Czesława, Młyńska, Modrzewiowa, Modrzewskiego-Frycza Andrzeja, Moniuszki Stanisława, Morcinka Gustawa, Morelowa, Morelowy Zakątek, Murowa, Nadgórna, Nad Torem, Nagietkowa, Nałkowskiej Zofii, Narcyzowa, Narutowicza Gabriela, Nasturcjowa, Nauczycielska, Niesiołowskiego Tymona, Norwida Cypriana Kamila, Nowowiejska, Okrzei Stefana, Okulickiego „Niedźwiadka” Leopolda, gen., Olimpijska, Oliwska, Olsztyńska, Orkana Władysława, Orzechowa, Orzeszkowej Elizy, 18 Pułku Ułanów Pomorskich, Osikowa. Osińskiego Pawła, Ossowskiego Michała, Paderewskiego Ignacego, Pałucka, Pańska, Parkowa, PCK, Piaskowa, Piastowska, Pietrusińskiego Jana, Piłsudskiego Józefa, marsz., Plac Miłośników Astronomii, Plac Niepodległości, Plater Emilii, Pocztowa, Podgórna, Podhalańska, Podlaska, Polna, Polskich Skrzydeł, Południowa, Poniatowskiego Józefa, Poprzeczna, Portowa, Powojowa, Powstańców, Powstańców Wielkopolskich, Północna, Prosta, Prusa Bolesława, Pruszyńskiego Stanisława, gen., Przednia, Pułaskiego Kazimierza, gen., Puszkina Aleksandra, Rakowskiego Jana Michała, Rapackiego Wincentego, Rataja Macieja, Ratuszowa, Reja Mikołaja, Rejtana Tadeusza, Reymonta Władysława, Rondo Romana Dmowskiego, Rondo ks. Jerzego Popiełuszki, Rondo gen Stanisława Skalskiego, Roty Grudziądzkiej, Roweckiego „Grota” Stefana, gen., Różana, Rożanowicza Stanisława, Ruchniewicza Alojzego, Rybacka, Rydygiera Ludwika, dr., Rybny Rynek, Rynek, Rzemieślnicza, Sambora, Saperów, Sasankowa, Sienkiewicza Henryka, Sikorskiego Władysława, gen.,

 

 Skargi Piotra, ks., Skarżyńskiego Stanisława ppłk. pil., Składowa, Skłodowskiej-Curie Marii, Skowronkowa, Skrajna, Słoneczna, Słowackiego Juliusza, Smoleńskiego Józefa, gen., Solidarności, Solna, Sopocka, Sosnowa, Sowińskiego Józefa, gen., Spacerowa, Spichrzowa, Stachonia Bolesława gen., Stachury Edwarda, Staffa Leopolda, Stara, Starorynkowa, Staszica Stanisława, ks., Stefana Batorego, Stefczyka Franciszka, Stobeusza Jana, Stokrotkowa, Storczykowa, Strażacka, Stroma, Sudecka, Sujkowskiego Jana, dr, Sybiraków, Szarotkowa, Szarych Szeregów, Szenwalda Lucjana, Szewska, Szkolna, Szosa Toruńska, 6 Marca, Szpitalna, Sztumska, Szychowskiego Juliana, Śląska, Śniadeckich Jana i Jędrzeja, Świerkocińska, Świerkowa, Tatrzańska, Tczewska, Teatralna, Tetmajera-Przerwy Kazimierza, Tkacka,  Toruńska, Towarzystwa Jaszczurczego, Traugutta Romualda, Trynkowa, Tulipanowa, Tuwima Juliana, Tylna, Tysiąclecia, Tytoniowa, Uprawna, Ustronna, Warmińska, Warszawska, Waryńskiego Ludwika, Wawrzyniaka Piotra ks., Wągla Władysława, Wąska, Wczasowa, Wędkarska, Wiązowa, Wiejska, Wierzbowa, Wierzbowy Zakątek, Wieżowa, Wilsona Thomasa, Wiosenna, Wiślana, Wiśniowa, Władysława IV, Władysława Jagiełły, Władysława Łokietka, Włodka Józefa, inż., Wodna, Wróblewskiego Walerego, Wrzosowa, Wybickiego Józefa, gen., Wybrzeże Orlicz-Dreszera, gen., Wyczółkowskiego Leona, Wyspiańskiego Stanisława, Wyzwolenia, Za Basenem, Zachodnia, Zaciszna, Zaleśna, Zamenhofa Ludwika, dr, Zamkowa, Zapolskiej Gabrieli, Zaułek, Zawilcowa, Zawiła, Zawiszy Czarnego, Zielona, Ziemi Chełmińskiej, Zimowa, Żeglarska, Żeromskiego Stefana, Żonkilowa, Żuławska.



Redakcja: Tadeusz Rauchfleisz, KMDG. Logo KMDG wykonał Grzegorz Rygielski.